Our product range includes a wide range of narrow v belts, industrial v-belt (power transmission v belt), industrial wedge v-belts for power transmission and recmf v belts.
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Cross Section | SPB |
| Angle | 40 degree |
| Material | Rubber |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 8.5 mm |
| Packaging Type | Box |
| Color | Black |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Type | Wedge |
| Brand | Fenner |
| Material | Rubber |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Textile Industry |
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Section | SPZ |
| Belt Length | 1000 mm |
| Brand | Fenner |
| Material | Polyurethane |
| Type | Banded V Belt |
| Size | 21/32'' |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 17 mm |
| Length | 1000 mm |
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Belt Length | 500 mm |
| Section | A |
| Type | Classical Wrapped |
| Material | Polyurethane |
| Size | 21/32'' |
| Color | Black |
| Heat Resistance | Yes |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 9.5 mm |
| Length | 500 mm |
| Series | RECMF |
Devang Rameshchandra Shah (Owner)
Deshna Enterprise
A-604,Humsub, CSL Parmanand, Mehta Road Near Varahi Mata Temple Off, Shankar Lane Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India