Our range of products include super torque drive timing pulley and super torque timing pulley.
₹ 76 / Piece Get Latest Price
| Pitch | 3 mm |
| Number of Teeth | 14 Teeth |
| Bore Size | 8 mm |
| Product Type | Motor Pulley |
| Usage/Application | Lifting Platform |
| Capacity | 1 ton |
| Power Source | Manual |
| Number Of Grooves | Multi-Groove |
| Standard Lift | 6 m |
| Material | Mild Steel |
| Surface Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Capacity | 1 ton |
| Number Of Grooves | Multi-Groove |
| Diameter | 20 mm |
| Standard Lift | 6 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
Devang Rameshchandra Shah (Owner)
Deshna Enterprise
A-604,Humsub, CSL Parmanand, Mehta Road Near Varahi Mata Temple Off, Shankar Lane Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India