Pioneers in the industry, we offer megalinear timing belt, trapezoidal tooth timing belts, rubber timing belts, double sided timing belt, rpp silver timing belts and joint pu timing belt from India.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Tooth Profile | HTD |
| Pitch | 5 mm |
| Belt Width | 9 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 5.40 mm |
| Type | Single Sided |
| Material | PU |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 120 cm |
| Width | 4 cm |
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Tooth Profile | HTD |
| Pitch | 5 mm |
| Belt Width | 9 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 3.0 mm |
| Type | Single Sided |
| Material | PU |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Tooth Profile | HTD |
| Pitch | 5 mm |
| Belt Width | 9 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 3.0 mm |
| Type | Single Sided |
| Size | 1/2'' |
| Material | Rubber |
| Packaging Type | Box |
| Outer Measurement | 50 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Pitch | 5 mm |
| Belt Width | 9 mm |
| Tooth Profile | HTD |
| Belt Length | 300 mm |
| Direction | Symmetric |
| Color | Black |
| Material | Rubber |
| Cord Material | Fiberglass |
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Tooth Profile | HTD |
| Pitch | 5 mm |
| Belt Width | 9 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 5.40 mm |
| Type | Double Sided |
| Size | 1/2'' |
| Material | PU |
| Packaging Type | Box |
| Outer Measurement | 50 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Belt Type | Open End |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 3.0 mm |
| Type | Single Sided |
| Material | PU |
| Packaging Type | Box |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Pitch | 10 mm |
| Belt Width | 25 mm |
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Series | Megapower |
| Tooth Profile | RPP |
| Pitch | 8 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 0.33 mm |
| Type | Single Sided |
| Size | 1/2'' |
| Material | PU |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Belt Type | Round |
| Construction Type | Non-Reinforced |
| Brand | Eagle |
| Color | Black |
| Material | Polyurethane |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 5 mm |
| Density | 1.12 g/ cm3 |
| Width | 300 mm |
Devang Rameshchandra Shah (Owner)
Deshna Enterprise
A-604,Humsub, CSL Parmanand, Mehta Road Near Varahi Mata Temple Off, Shankar Lane Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India