Our range of products include angular contact ball bearing, ball screw support bearings and cylindrical roller bearings.
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Type of Bearing | Angular Contact Ball Bearing |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finishing | Polished |
| Material | Chrome Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Outer Diameter | 100 mm |
| Bore Size | 50 mm |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Type | BK |
| Shaft Diameter | 10 mm |
| Bore Size | 20 mm |
| Outside Diameter | 47 mm |
| Finishing | Polished |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Type of Bearing | Ball Screw Support |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Bore Diameter | 25 mm |
| Design | NU |
| Bore Size | 105 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Type of Bearing | Cylindrical Roller |
| Material | Chromium Steel |
| Surface Finishing | Polished |
| Hardness | 90 HRC |
| Packaging Type | Box |
| Outside Diameter | 160 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Devang Rameshchandra Shah (Owner)
Deshna Enterprise
A-604,Humsub, CSL Parmanand, Mehta Road Near Varahi Mata Temple Off, Shankar Lane Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India