Prominent & Leading Retail Trader from Mumbai, we offer nylon sandwich belt.
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Belt Width | 10 mm |
| Belt Thickness | 1 mm |
| Belt Material | Nylon Sandwich |
| Width | 200 mm |
| Type | Sandwich Belt |
| Color | Black |
| Material | Nylon |
| Usage/Application | Industrial |
| Tensile Strength | 24 MPA |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | 125 N/ mm |
Devang Rameshchandra Shah (Owner)
Deshna Enterprise
A-604,Humsub, CSL Parmanand, Mehta Road Near Varahi Mata Temple Off, Shankar Lane Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India