₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Bore Size | 1 mm |
| Bearing Series | 600 |
| Sealing | Open |
| Outer Diameter | 3 mm |
| Width | 1.5 mm |
| Material | Chrome Steel |
| Flange | Without Flange |
| Application | RC Model |
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Bore Size | 20 mm |
| UCP Series | UCP201 |
| Block Material | Cast Iron |
| Bearing Brand | SKF |
| Sealing Type | Double Seal |
| Shaft Fit | Set Screw |
| Duty Rating | Light Duty |
| Center Height | 30 mm |
| Grease Nipple | With Nipple |
| Country Of Origin | India |
Devang Rameshchandra Shah (Owner)
Deshna Enterprise
A-604,Humsub, CSL Parmanand, Mehta Road Near Varahi Mata Temple Off, Shankar Lane Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India