Our product range includes a wide range of guide rail (linear guide rail / linear motion rail) and liniar motion bearing.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Profile Type | Profiled Rail |
| Rail Width | 20 mm |
| Material | Bearing Steel |
| Color | Silver |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Linear Type | Ball Bushing |
| Shaft Diameter | 8 mm |
| Block Size | 15 |
| Color | Silver |
| Shaft ID | 8mm |
| Outer Diameter | 15mm |
| Outer Casing | Chromium Steel |
| Ball Circuits | 3 |
Devang Rameshchandra Shah (Owner)
Deshna Enterprise
A-604,Humsub, CSL Parmanand, Mehta Road Near Varahi Mata Temple Off, Shankar Lane Kandivali West
Mumbai - 400067, Maharashtra, India